Paminėta Pasaulinė vandens diena Vievio gimnazijoje

Paminėta Pasaulinė vandens diena Vievio gimnazijoje

2025 03 27

„Tai, ko mums reikia, arba nieko nekainuoja, arba labai pigiai: prigimtis reikalauja tik duonos ir vandens." (Seneka)

                      Kasmet kovo 22 dieną visame pasaulyje minima Pasaulinė vandens diena. Šios dienos tikslas – skatinti sąmoningą požiūrį į vandens svarbą kiekvienam iš mūsų! Vanduo yra būtinas ir niekuo nepakeičiamas gyvybės palaikymo šaltinis. Vandens kokybė dažnai nulemia žmogaus sveikatą. Nevalgęs žmogus gali išgyventi keliasdešimt parų, o negerdamas vandens – vos keletą dienų.

                      Pasaulinei vandens dienai paminėti gimnazijos visuomenės sveikatos specialistė iniciavo renginį „Vanduo – gyvybės šaltinis“. Renginio organizatorės 5A klasės mokinės Ariana Baslykaitė, Maja Matulevičiūtė, Barbora Štrimaitė, Tina Simaitytė (auklėtoja Elzbieta Juknevičiūtė) surengė viktoriną – dalyviai turėjo ištraukti klausimus ir į juos teisingai atsakyti. Buvo klausiama apie mikroelementus, esančius vandenyje, geriamojo vandens kokybės tyrimus, šulinių geriamojo vandens sudėtyje aptinkamus nitritus ir nitratus, žmogaus organizmui per dieną rekomenduojamą suvartoti geriamojo vandens kiekį ir koks vanduo įsisavinamas geriausiai, kiek parų žmogus gali išgyventi be vandens. Taip pat buvo teiraujamasi apie mums svarbias gydomąsias vandens savybes, ligų gydymą vandeniu: jis vartojamas galvos skausmui malšinti, sergant infekcinėmis ligomis, negaluojant skrandžiui, sutrikus kraujotakai, susikaupusių toksinų valymui, onkologinių ligų susirgimų rizikos mažinimui (sumažėja 45 proc. žarnyno, 50 proc. šlapimo pūslės, net 79 proc. krūties ligų). Taip pat buvo klausiama apie vandens poreikį medžiagų apykaitai bei naujų ląstelių susidarymui žmogaus organizme, apie vandens svarbą, jei norima išlaikyti savo odą švarią. Mokiniai į klausimus atsakinėjo remdamiesi savo patirtimi, žiniomis, jų požiūris į vandens vartojimo svarbą ir sveiką gyvenseną yra pagirtinas. Kiekvienam teisingai atsakiusiam organizatorės įteikė pačių pagamintą ,,vandens“ lašelį, paragino atsigerti vandens su citrina. Visi dalyvavę renginyje pasigardžiuodami ragavo vandenį, dalijosi įspūdžiais.

                      Norėčiau visiems priminti, kad neužmirštume gerti vandens. Jeigu skysčių kiekis organizme laiku nekompensuojamas, jis pasisavinamas iš kraujo ir organų audinių. Kraujotaka sulėtėja ir pablogėja raumenų bei kitų organų aprūpinimas deguonimi, apima silpnumas, nuovargis, mieguistumas, išryškėja kiti negalavimai. Nepamirškime gerti pakankamai vandens! Gryną vandenį organizmas įsisavina geriausiai.

Violeta Kerševičienė, visuomenės sveikatos specialistė